16:53
Тиждень писемності

             9 листопада, у день Преподобного Нестора- Літописця ми відзначаємо День української писемності та мови. І це закономірно. Саме він стояв біля витоків української писемності, збирав відомості про походження свого рідного Києва, його засновників , розповідав про події, що відбувалися на його очах.
6 листопада 1997 року, до тисячоліття писемності, Президент України Л. Д. Кучма підписав указ про відзначення цього свята. З цього часу щороку в Україні проводять масові заходи по відзначенню цієї події.
Бо першим до нас приходить слово. З колисковою материнською піснею, тихою казкою, доброю ласкою. Світ – мов казка. І пізнаємо ми його за допомогою слова. Словесність – початок усіх наук. Вона джерело, звідки починається струмок, який ширшає, набирає сили і розливається могутньою рікою.
Цікаво і змістовно
з 6 по 10 листопада 2017 року пройшов у нашій школі Тиждень української писемності та мови. Метою якого було ознайомити учнів з виникненням писемності; показати красу і багатство мови, довести, що рідна мова – це духовна святиня. Сприяти розширенню словникового запасу школярів, розвиткові творчих здібностей. Бажанню берегти свою національну культуру. Розвивати почуття національної гідності. Виховувати любов до національних традицій, народної мудрості, до краси і гармонії рідного слова.


        Тиждень української писемності та мови відкрився урочистою лінійкою. Цього ж дня відкрилася виставка у бібліотеці « Слово про слово », яку підготували вчителька української мови та літератури Філенко Т.М. , бібліотекар Кагірова І.А. Слухаючи матеріал виставки, діти дізналися про витоки нашої мови, її місце серед слов’янських мов, почули щирі слова любові й вдячності до неї.

     Зацікавила учнів розповідь та відео-презентація «Виникнення писемності» про те, коли і як виникла писемність, коли зявилися перші книги; що на території України-Руси склалася така ситуація: книги друкували церковнослов’янською мовою, а народ говорив живою співучою розмовною. Серед тих, хто першим став писати живою мовою, був Т. Шевченко. Саме Т. Шевченко звів величну будівлю української мови, звів своєю дивовижною книгою, ім’я їй « Кобзар ». Першим, хто заклав фундамент сучасної літературної мови, був І. Котляревський. Саме Котляревський вперше почав писати твори живою народною мовою – це «Енеїда», «Наталка Полтавка».

   


Сподобався учням і наступний день тижня, коли вчитель української мови та літератури Філенко Т.М. разом з учителями початкових класів Пятак Є.М. та Слуковською Н.О. провели навчально-розвивальну гру для молодших школярів «Цікава українська мова».Учні 1-2 класів із захопленням брали участь у конкурсі «Розмалюємо казку».

    

У всіх  класах класні керівники проводили виховні години, присвячені рідній мові.

   Серед молодших та старших школярів проводився конкурс «Кращий учнівський зошит», у якому переможцями стали Бурете Анастасія (2кл.) та Голубич Карина (7кл.).

    Не оминули бірківські учні і мовно-літературні конкурси та предметні олімпіади, І етап яких пройшов саме в рамках тижня.9 листопада, саме в День писемності та мови в стінах Бірківського НВК пройшло загальношкільне свято «Мово українська, гордосте моя!».

    9 листопада всі працівники НВК разом із учнями 5-8 класів писали Всеукраїнський Диктант.

    Заключною сторінкою тижня було підбиття підсумків і нагородження переможців та учасників грамотами.

     Усе минає, а слово залишається. То ж хай живе, переживає століття й покоління найбільше диво – рідна мова!

 

Переглядів: 426 | Додав: Olia | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: