15:11
150-річчя з Дня народження Лесі Українки

Безсмертна донька мудрого народу

25 лютого 2021 року виповнилося 150 років  з дня народження видатної української письменниці, громадської діячки та однієї з центральних постатей національної культури.

Леся Українка ще змалечку зростала у творчій атмосфері. Навіть попри складну хворобу, дівчинка не опустила руки, а почала ділитися своїми почуттями у віршах. У свої 13 років вже випустила перші дитячі вірші та опублікувала їх у часописі «Зоря», і саме тоді з'явився псевдонім «Леся Українка».

Вона писала так палко й так любляче, що й донині відчувається важливий сенс, який вона вкладала у свою поезію.

Кожен вірш Лесі Українки знаходить відлуння у нашій душі: ми захоплюємось кожним звуком, словом і рядком поезії.

Все життя поетеси було подвигом, прикладом справжньої мудрості та волі. І хоч багато часу Леся Українка провела за кордоном на лікуванні, проте усе своє життя і творчість присвятила рідному краю.

У Бірківському НВК у цей день було організовано заходи «Ти себе Українкою звала…» присвячені 150-й річниці від дня народження Лесі Українки. Відкрити для себе Лесю Українку, ближче познайомитися з творчою діяльністю, особистим життям видатної української поетеси учням  пропонувала виставка літератури.

Протягом дня учні переглянули  відео про життя і творчість поетеси «На шлях я вийшла ранньою весною». Дуже зацікавив дітей  сучасний мультфільм про Лесю Українку. І  позмагалися дві команди хлопців та дівчат  у вікторині «Я знаю Лесю Українку».

   

Молодші школярі взяли участь у виховному заході «Не згасне зірка Лесі Українки», а також позмагалися у вікторині «Стежками життя Лесі Українки».

 Спадщина Лесі Українки - це багатюще джерело краси і творчого духу народу, з якого черпати усім живущим і прийдешнім поколінням наснагу для життя і праці.

 

Творчістю її захоплюються й нині,

Пронизливі вірші до глибини душі

Такої сильної, величної людини –

Її слова в рядках не можуть буть чужі.

Писала вона вірші ніжно, палко –

Це поетеса для дорослих і дітей.

І світу нашому залишила на згадку

Вогонь незгасний у серцях людей.

Переглядів: 229 | Додав: Olia | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: