16:38
День Гідності

Людина повинна поводитися з гідністю, тобто не принижуватись і не дозволяти принижувати себе іншим людям, в які б життєві ситуації вона не потрапляла.

У моральній практиці виділяють жіночу та чоловічу гідність, національну гідність, професійну гідність, особисту гідність тощо. Яким чином проявляється гідність у людських взаєминах та людській життєдіяльності? Гідність реалізується через такі чесноти, як ввічливість, порядність, чесність, скромність, вимогливість до себе, самовладання, благородство.

Протягом життя ми всі робимо вчинки та приймаємо рішення. Деякі з них є правильними, деякі призводять до помилок. Таким чином ми вчимося та розвиваємося. Є також певні орієнтири, на яки ми маємо рівнятися – морально-етичні принципи, затверджені суспільством.

Гідність – це внутрішнє відчуття благородства та відчуття власної відповідальності за своє життя та життя близьких. Гідна людина має чисті думки, адже саме від цього залежать її вчинки. Чесніть, благородство, порядність, співчуття до навколишніх та доброзичливість допомагають людині стати гідною.

Гідна людина ніколи не дасть себе в образу і не дозволить принижувати. При цьому сам він з глибокою повагою ставиться до свободи особистості інших людей. Він розумний, добрий, спілкується ввічливо, прощає іншим їх слабкості. Про таких кажуть, що вони гідні не тому що у них немає негативних рис, а тому що яскраво виражені позитивні.

Така людина не стане навмисно заподіювати іншим незручності, біль і страждання.

6 грудня 2017 року у Бірківському НВК вчителі Прокопчук Антоніна Олексіївна та Мацько Мирослава Вікторівна провели свято до Дня Гідності в поєднанні зі святом 6 грудня.

Global Dignity Day: Ukraine - вже третій рік святкується в Україні, і наш заклад вирішив підтримати дану акцію та повернутися разом з учнями до моральних цінностей, які повинні бути в кожного громадянина України.

На свято були запрошені учасники АТО, які розповіли про своє життя на сході України у воєнний час, та показали світлини.

Учням було цікаво переглядати підібрані тематичні кліпи, брати участь у тренінгу "Маю, ціную".

Проведено асоціативний кущ "Гідність" та цікаву вправу "Побажання Україні".

 

Весь захід був сповнений тепла і любові, поваги та патріотизму.

Переглядів: 493 | Додав: Olia | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: