21:23
День української мови та писемності

Щорічно вся українська громадськість 9 листопада відзначає День української писемності та мови. Традиційно у Бірківському ЗЗСО І-ІІ ступенів проводиться низка заходів приурочених до святкування. Вчителі початкових класів разом зі своїми учнями провели виховний захід «Мова калинова – диво калинове». Захід супроводжувався переглядом казки про мову, мовними іграми, літературними вікторинами. Захопливим та особливо емоційним був конкурс «Склади слово».

  

Учні старших класів разом із класними керівниками долучились до символічного флешмобу – написання 21-го Радіодиктанту національної єдності. Цей захід, не дивлячись на складність у написанні диктанту, зацікавив і згуртував дітей. Вони із захопленням слухали Юрія Андруховича, нехай не все розуміли, але намагалися якомога більше записати. Також діти переглядали викладку літератури «Історія писемності та мови». Школярів зацікавили ієрогліфічні зображення символів,  вузликова писемність і клопітка робота Нестора Літописця над пам’яткою літератури й історіографії «Повість минулих літ». І навіть під час перерв діти не байдикували, а створили лепбук «9 листопада – День української писемності та мови» і пантбук «Створення писемності».

 

В той час, коли учні 5-6 класів створювали малюнки до свята, дві команди 8-9 класів взяли участь у мовленнєвому квесті «Збережемо наш скарб – рідну мову».

 

У Бірківському ЗЗСО І-ІІ ступенів відчувався святковий настрій, бо багато вчителів та учнів прийшли у вишиванках.

Всі учасники виховних заходів зрозуміли, що знання рідної мови та вміння нею користуватися – це шлях до всебічного розвитку людини.

Говорімо українською!

Пишаймося нашою рідною мовою!

Переглядів: 271 | Додав: Olia | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: