16:53 Тиждень писемності | |
9 листопада, у день Преподобного Нестора- Літописця ми відзначаємо День української писемності та мови. І це закономірно. Саме він стояв біля витоків української писемності, збирав відомості про походження свого рідного Києва, його засновників , розповідав про події, що відбувалися на його очах.
Зацікавила учнів розповідь та відео-презентація «Виникнення писемності» про те, коли і як виникла писемність, коли зявилися перші книги; що на території України-Руси склалася така ситуація: книги друкували церковнослов’янською мовою, а народ говорив живою співучою розмовною. Серед тих, хто першим став писати живою мовою, був Т. Шевченко. Саме Т. Шевченко звів величну будівлю української мови, звів своєю дивовижною книгою, ім’я їй « Кобзар ». Першим, хто заклав фундамент сучасної літературної мови, був І. Котляревський. Саме Котляревський вперше почав писати твори живою народною мовою – це «Енеїда», «Наталка Полтавка».
У всіх класах класні керівники проводили виховні години, присвячені рідній мові. Серед молодших та старших школярів проводився конкурс «Кращий учнівський зошит», у якому переможцями стали Бурете Анастасія (2кл.) та Голубич Карина (7кл.). Не оминули бірківські учні і мовно-літературні конкурси та предметні олімпіади, І етап яких пройшов саме в рамках тижня.9 листопада, саме в День писемності та мови в стінах Бірківського НВК пройшло загальношкільне свято «Мово українська, гордосте моя!». 9 листопада всі працівники НВК разом із учнями 5-8 класів писали Всеукраїнський Диктант. Заключною сторінкою тижня було підбиття підсумків і нагородження переможців та учасників грамотами. Усе минає, а слово залишається. То ж хай живе, переживає століття й покоління найбільше диво – рідна мова!
| |
|
Всього коментарів: 0 | |