15:30
Вечорниці

3 давніх-давен славилася Україна таким звичаєм, як святкування на Андрія. Ця давня традиція - призабута сьо­годні. КАЛИТА- день Святого Андрія Первозванного. Це найвеселіше свято із жартами і гумором, спільною роботою випіканням калити й іграми з нею. Увечері на Андрія хлопці і дівчата сходились разом до простої хати з привітною господинею. Там вони грали в різні ігри, розповідали небилиці та випікали калиту.

Вечір напередодні свята Андрія вважався чарівним, а ніч – доленосною. Цієї ночі кожен хотів дізнатися, яка доля його чекає цього року.

11 грудня, напередодні свята, у Бірківському  НВК учні 5-8 класів через призму сучасності намагалися зазирнути в минуле, щоб відчути красу і поезію давніх звичаїв і обрядів, стали учасниками одного з чудових свят української молоді.

Діти поринули в атмосферу тих часів, послухали про походження свята і калиту, поспівали. А найбільше захопило ворожіння. Дівчатка поставили гілочки з вишні на щастя. Неабиякі емоції  викликало ворожіння на черевиках. Дівчата переставляли черевик з правої ноги по черзі від лави до порогу та очікували: чий перший «чобіт» дійде до дверей, та і перша заміж вийде. Ворожили і на імя нареченого, і на бажання, і на книзі.

Вірили – не вірили, а все ж трішки хвилювалися. Навіть хлопці долучилися до ворожінь, а також позмагалися в силі.

Веселі жарти, забави з Калитою, частування смаколиками, співи – усе це об’єднало учасників  в єдину родину, адже брали участь у цьому обряді із задоволенням. На завершення смачну калиту ділили між учасниками дійства.

 

Переглядів: 186 | Додав: Olia | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: